Home / نرم افزار حسابداری / مایکروسافت اطلاعات بانکی مشتریان هندی را در اختیار سازمان اطلاعاتی امریکا قرار داد

مایکروسافت اطلاعات بانکی مشتریان هندی را در اختیار سازمان اطلاعاتی امریکا قرار داد

مایکروسافت آفیس 365

گزارش جدیدی که سازمان DNA Money منتشر شده است ،بر اساس جزئیات این گزارش ، کمپانی مایکروسافت اطلاعات مالی شخصی مشتریان هندی را با سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده امریکا به اشتراک گذاشته است . در ادامه این گزارش ادعا شده : اطلاعات مربوط به مشتریان که بانکها این اطلاعات را در برنامه آفیس 365 منتقل کرده اند ، مایکروسافت این اطلاعات را با سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده امریکا به اشتراک گذاشته است . این گزارش در ادامه بیان کرد که مشتریان و بانک ها از اینکه این اطلاعات در اختیار سازمان های اطلاعاتی قرار می گیرد مطلع نبودند .

 تمام صندوق های پستی به محیط برنامه مایکروسافت آفیس 365 منتقل شده است . بر همین اساس ، مایکروسافت را قادر می سازد در صورت درخواست مقامات ایالات متحده تحت عنوان قانون نظارت بر اطلاعات خارجی FISA و امنیت ملی ایالات متحده در صورت نیاز این اطلاعات را در اختیار این سازمان ها قرار دهند .

این گزارش افشا کرد که کمپانی مایکروسافت ، حداقل بیش از 3.366 بار بعد از 4000 هزار درخواست دولتی یا تقاضانامه ای برای افشا کردن اطلاعات مشتریان را انجام داده است . با توجه به قرارداد مایکروسافت با بانک های هندی ،این شرکت در صورتی مجاز به اشتراک گذاری اطلاعات است که مجوز آن توسط دولت هند و یا دادگاه های هندی صادر شده باشد .

سخنگوی مایکروسافت گفت :

هیچ دولتی در تمام کشورها دسترسی مستقیم به هیچ یک از اطلاعات کاربران را ندارد . حفظ حریم خصوصی  اطلاعات برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است .ما هرگز اطلاعات مشتریان رابه اشتراک نمی گذاریم ، مگر اینکه ما یک حکم قانونی معتبر ، سفارش و یا احضاریه ای در مورد حساب های خاص یا شناسه های فردی داشته باشیم ، در آن صورت مایکروسافت آن ها را مطابق با حاکمیت قانون و اصول مایکروسافت بررسی های لازم را انجام می دهد ، حالت فوق العاده ای وجود ندارد .در اکثر موردها از خود دولت ها خواسته می شود تا اطلاعات مورد نیاز را از خود مشتریان تجاری درخواست کنند و یا به ما (مایکروسافت) اجازه دهند که به مشتریان تجاری اطلاع دهیم که دولت ها می خواهند به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشند .

برخی از بانک ها مانند بانک دولتی هند و بانک باودا به این گزارش واکنش نشان داده اند . بر اساس ادعای SBI ، در چند سال گذشته هیچ اطلاعاتی در اختیار مایکروسافت گذاشته نشده و یا با مایکروسافت به اشتراک گذاشته نشده است . در حالی که بانک بارودا Baroda اعلام کرده است که حفظ اطلاعات مشتریان برای آن ها بسیار مهم است .

منبع mspoweruser

نمایندگی

The post مایکروسافت اطلاعات بانکی مشتریان هندی را در اختیار سازمان اطلاعاتی امریکا قرار داد appeared first on نرم افزار حسابداری و مالی اسپید | حسابداری شرکتی ، تولیدی ، فروشگاهی.

About seobartar

Check Also

اینتل ساخت تراشه های مودم 5G را در نیمه دوم سال 2019 آغاز می کند

طبق گفته های برخی از منابعی که با تامین کنندگان قطعات زیرساختی تراشه های کامپیوتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *